KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872055
nr 1487 2055
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Åstol, Tjörn". Signerad, daterad 1977. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 49x56 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:12:55
16/8 21:35:31
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg